آموزش آرایش, مجله کی کالا

زیرسازی و پرایمر ها قبل از آرایش

زیرسازی کردن برای شروع آرایش

صورتتان را بشویید و تونر Toner و مرطوب کننده Humidifier بزنید

زیرسازی کردن برای شروع آرایش

آرایش کردن می تواند موجب بسته شدن منافذ پوست شود؛ پس بهتر است در همان ابتدا صورت خود را شسته و تمیز کنید. استفاده از تونر باعث بسته شدن منافذ پوست می شود، و کرم های مرطوب کننده نیز پوست شما را نرم کرده و زدن کرم زیر ساز را راحت تر می کند. همچنین این کرم ها از پوست شما در برابر خشکی محافظت کرده و مانع از پوسته پوسته شدن پوست در زیر کرم های زیرساز می شوند.

  • هنگام استفاده از کرم های مرطوب کننده، بیشتر روی نواحی از پوست که بیشتر خشک می شوند تمرکز کنید؛ مثلا پیشانی و گونه ها.
  • حتی اگر پوست چربی هم دارید، از کرم های مرطوب کننده Moisturizing creams استفاده کنید. کرم های سبک ژلی Gel light cream، برای پوست های چرب بسیار مناسب هستند.
  • اگر پوست خیلی خشکی دارید، کرم های مرطوب کننده معمولی Normal moisturizing creams برای شما کافی نخواهند بود.
    مرطوب کننده های سنگین تر Heavier moisturizers و کرمی برای پوست های خشک مناسب هستند.

مقداری پرایمر استفاده کنید

استفاده از پرایمر صورتگرچه استفاده از پرایمر جزو موارد ضروری آرایش صورت نیست، اما می تواند آرایش صورت شما را خیلی بهتر جلوه دهد. مقدار خیلی کمی از پرایمر نیز تاثیر نسبتا زیادی دارد؛ پس لازم نیست که مقدار خیلی زیادی از این محصول استفاده کنید. استفاده از پرایمر باعث کاهش انعکاس نور از پوست شده، منافذ بزرگ را پر کرده و پوست را برای عکاسی و یا موقعیت های مهم آماده می کند.
نکته مهم : Most primers do not block the pores of the skin
اکثر پرایمرها موجب مسدود شدن منافذ پوست نمی شوند.

محصولات زیرساز Substructure مناسب با پوست تان را انتخاب کنید

کرم پودر برای زیرسازی

محصولات مخصوص زیرسازی انواع متنوعی دارند. مثلا مدل های پودری، مایع و یا کرمی. محصولات پودری (چه پودرهای کم تراکم و چه فشرده شده) برای پوست های چرب گزینه ایده آلی می باشند.

در عین حال، محصولات مایع و کرمی نیز برای پوست های خشک مناسب هستند. پوست های معمولی و یا پوست های ترکیبی، می توانند از هر محصولی که می خواهند استفاده کنند. در نهایت می بایست محصولی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی می کنید.

  • بعضی از محصولات مخصوص زیرسازی، تناژهای سرد و گرم Hot and cold snacks دارند. این تناژها مربوط به رنگ اصلی پوست شما است و می تواند تاثیر زیادی بر طبیعی شدن رنگ پوست تان داشته باشد.
  • هرچه فرمول محصولی که استفاده می کنید پرتراکم تر باشد، پوشانندگی بهتری Better coverage خواهد داشت. برای داشتن ظاهری ساده و طبیعی تر natural look ،ار کرم پودر های معتبر و شناخته شده استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *